Tévhitek a homoszexualitással kapcsolatban, és miért nehéz elfogadni a valóságot

Az alábbiakat a szakirodalomra alapoztam, de saját gondolatok

  • Ők így születnek, genetikai alapú: ez nem igaz, az emberi géneket teljes mértékben feltérképezték, és a legtöbb, amit mondhatnak, hogy vannak hajlamosító kombinációk. Tehát nem lehet így születni!
  • Ez csak egy alternatív életforma, az állatvilágban is előfordul: nem, ez természetellenes - az állatvilágban előfordul, hogy azonos nemű egyedek együtt élnek az utódgondozást segítendő, de szex nincs, vagy ha mégis előfordul, az a dominanciát fejezi ki, tehát nem említhető egy lapon az emberi fajtalankodással, azaz homoszexuális aktussal (annyiban mégis, hogy az az ókori Rómában szintén a dominancia és a hatalom megnyilvánulása volt, a császár még ezt az általánosan elítélt dolgot is megtehette következmény nélkül)!És itt is, morális szempontból teljesen mindegy, mit írnak az emberek a törvénybe, de ha már az állatoknál tartunk: aki állatokkal fajtalankodik, büntetésre számíthat állatkínzás címén. Aki embereket tesz tönkre lelkileg, az meg sokszor érinthetetlen.
  • Ez az identitáshoz tartozik: nem, a hatalmak valós identitások helyett akarják pótléknak használni, mert a stabil identitással rendelkező ember nemkívánatos számukra. Ez csak egy lelki-érzelmi állapot, és mint ilyen, változtatható, bár mint mondtuk, nem könnyen.
  • Ez nem választás kérdése: ez annyiban igaz, hogy nem a saját akaratukból kerülnek ebbe az állapotba, hanem különböző traumák és zavarok eredménye. De az, hogy valaki akar-e kikerülni belőle és megmenteni a lelkét (itt most nemcsak a kárhozatról van szó, sokkal inkább a jelenbeli mentális egészségről), az igenis a saját döntése, választása.
  • De már kis korban is ezt éreztem: az érzéseket természetesen nem vonjuk kétségbe, csak azt mondjuk, hogy ezeknek később adnak hamis értelmezést, jórészt a propaganda hatására. Illetve, az elferdülést kiváltó érzelmi sérültség már az értelem előtt kialakulhat, hiszen érzelmek is jóval előbb vannak. mint tudat.
  • Nem is volt rossz viszonyom a szüleimmel: ez ugyanaz, mint az előző pont, nem feltétlenül valós az az érzelmi elhanyagolás, amit annak élnek meg, vagy az is az értelem kialakulása előtt volt, hiszen a szülők sincsenek mindig ideális állapotban és felkészültségben, különösen, amikor megszületik a gyerek (stressz, alváshiány, stb) . Még az is beleeshet ebbe, aki igyekszik foglalkozni a gyerekkel.
  • Nincsenek is lelki problémáim, kiegyensúlyozott vagyok: az érzelmi sérültség az értelmi képességeket nem érinti, tudatossággal sok mindent lehet ellensúlyozni, különösen, ha nem a párkapcsolat vagy annak hiánya a téma. De ha az, akkor bizony látványos tud lenni az egyensúlyhiány. Rögeszmék esetén is jellemző, hogy amíg nem kerülnek szóba, egyáltalán nem vehető észre zavar.Az is lehet ennek a tünete, hogy a belső problémákat kívül próbálják kezelni, például túltolt aktivizmussal, a rossz hír az, hogy a belső problémákat kívül nem lehet megoldani.
  • Nem vagyok beteg: csak ezt nem éppen egészséges módon akarod mások tudtára adni. Ha valamit ennyire bizonygatni kell, ott jó eséllyel hiba van a kréta körül.
  • Rossz testbe születtem: az efféle gondolatok szintén a lelki problémák, önértékelési zavar bizonyítékai, semmilyen valós alapjuk nincs. Mindenki abba a testbe született, ami neki van rendelve, és ahogy mondtuk, nem véletlenül kapta annak a testnek a tulajdonságait sem, ezzel tud a saját útján járni.