Szeretet és elfogadás
A mai világban sokan hirdetik ezeket, de kevesen tudják, valójában mit is jelentenek ezek a fogalmak.
A szeretet az odaadást is jelenti, jót akarunk annak, akit szeretünk, és hajlandóak vagyunk tenni érte. Azt, hogy elfogadjuk olyannak, amilyen – házastársak között is felmerül sokszor az a kérdés, hogy megvan-e ez az elfogadás, amikor a panasz helyett kritika hangzik el.
Különbséget kell ugyanis tenni az adott ember jellemének, személyének bírálata és a pillanatnyi vagy tervezett cselekedeteinek elutasítása között. Előbbi nem ajánlott, de az utóbbi minden további nélkül. Aztán majd az adott ember megvizsgálhatja, mi a motivációja, és ha szeret, figyelembe veszi az esetleges panaszainkat, és akár meg is változik – de ilyenkor ezt nem úgy éli meg, hogy változásra van kényszerítve, hanem belső indíttatása lesz erre.
Az önelfogadást is sokan félreértik. Az, hogy elfogadjuk a jelenlegi állapotunkat, helyzetünket, azt, ahol éppen tartunk a fejlődésben, nem kell hogy azt jelentse, meg is elégszünk vele. Az, hogy nem elégszünk meg, segít a továbblépésben, motivál. Ma sokan leragadnak érzelmileg a kamaszkornál, nyilván ők is jó fogyasztók, és van akinek csak ez számít.
Jézus is szereti a bűnös embereket, de a bűneiket attól még megveti. Kikergeti a kufárokat a templomból, és egyébként is van, hogy bizony keményen bánik azokkal, akiket szeret, hogy tanuljanak a hibáikból.
Azt is mondja: Jaj annak, aki jónak mondja a rosszat, vagy rossznak a jót.
A fentieket ajánlom figyelmébe a határtalan elfogadás híveinek.
Ezen kívül, aki azt mondja, hogy a személyiség része az, ami bűnös életre sarkallja, nem sok jóra számíthat.
A jó hír, hogy a bűnbánat és a megtérés mindenki számára elérhető, mindegy mit követett el akár csak gondolatban is. Tehát aki komolyan akarja lelke megmentését, annak van remény.
De a megbocsátáshoz, úgy, ahogy általában mi is, Jézus is az őszinte megbánást és a bűntől való elfordulást várja el!
"Ha szeretsz engem, tartsd meg parancsaimat." Tehát nem jótanácsok, hanem parancsolatok, amelyekről a következőkben szólok.